Żywice, proszki i filamenty – o różnych materiałach do druku 3D

Dowiedz się więcej o filamencie na http://tinyurl.com/y24acttf

CadXpert posiada kompleksową ofertę materiałów do druku 3D: żywice fotopolimerowe, filamenty i wiele innych. Materiały do drukarek 3D można podzielić na 4 kategorie:
– SLA – utwardzane promieniem lasera żywice fotopolimerowe o różnorodnych właściwościach,
– SLS – proszek poliamidowy spiekany selektywnie,
– FDM – warstwy topionych tworzyw termoplastycznych (filamentów). Wyróżniamy tu 2 podkategorie: FDM do ekspresowego tworzenia prototypów z niedrogich termoplastów oraz przemysłowe FDM stosowane do zaawansowanej produkcji z funkcjonalnych termoplastów,
– PolyJet – utwardzane przy pomocy światła ultrafioletowego ciekłe żywice fotopolimerowe.

Filament – nietoksyczny i powszechnie dostępny materiał do druku 3D

Filament to tworzywo stosowane w drukarkach 3D pracujących w technologii FDM. Ten materiał i technika druku są stosowane do szybkiego prototypowania z łatwych w obróbce termoplastów, a także do testowania funkcjonalnego oraz seryjnej produkcji. Jakie filamenty są najczęściej wykorzystywane do druku 3D? Przede wszystkim sięga się po łatwe do kształtowania poliaktydy czyli PLA, materiały inżynieryjne (m.in. te o wysokiej udarności) lub posiadające specyficzne cechy (przykładowo odporność na ogień). Technika druku FDM dorównuje wydrukom pozyskanym za pomocą innych popularnych metod: termoformowania czy wtrysku. Największe atuty filamentów to proekologiczny proces ich produkcji (czysty a przy tym nietoksyczny, dlatego wykonane tą metodą prototypy można stosować m.in. w biurach), wysoka dostępność, jak również przystępna cena idąca w parze z dobrą jakością wydruku.
W asortymencie CadXpert w technologii FDM znajdują się materiały:
– do szybkiego prototypowania,
– inżynieryjne,
– elastomery.

Pozostałe materiały do drukarek 3D pracujących w technologii SLA i PolyJet

Nie licząc filamentów, CadXpert posiada również wiele innych materiałów do drukarek 3D. W technologii PolyJet są to między innymi materiały:
– imitujące polipropylen,
– gumopodobne,
– wysokotemperaturowe.
PolyJet jest uznawana za wszechstronną a przy tym najbardziej precyzyjną technologię drukowania w 3D. Poszczególne warstwy płynnych żywic fotopolimerowych są utwardzane kolejno za pomocą światła UV. Za sprawą swoich cech mają zastosowanie m.in. jako modele: inżynieryjne, koncepcyjne, odwzorowujące wyrób końcowy oraz anatomiczne. Z tych żywic wykonywane są także opakowania, pojemniki oraz inne artykuły użytkowe.
Z kolei w stereolitografii (czyli technologii SLA) są to m.in. materiały:
– odlewnicze,
– inżynieryjne,
– standardowe,
– dentystyczne.
Jakie zastosowanie ma płynna żywica fotopolimerowa, którą utwardza się laserem? Nader szerokie. Z reguły korzystamy z niej w branży medycznej i przemyśle do druku 3D prototypów i projektów koncepcyjnych, a także wszelkich elementów wymagających gładkiej powłoki.

Nasza lokalizacja:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]